Psy beagle i psie ciąże

Psy hodowane są z różnych powodów. Najczęściej dla towarzystwa, aby sprawić dzieciom przyjemność, dla ozdoby, jak pieski kanapowe, ale także do poważniejszych celów, jak poszukiwanie zaginionych ludzi po trzęsieniach ziemi czy przejściu lawin, jako psy przewodniki przy niewidomych, do eliminowania przemytu, w policji, straży granicznej i wojsku, do pilnowania domów i przedsiębiorstw, a także do polowań.

Rasa beagle psy myśliwskie reprezentująca należy do posokowców, mniejszych psów gończych i jest rasą uznaną, podlegającą tzw. próbom pracy. Jest to rodzaj konkursów i sprawdzianów dla psów myśliwskich wybranych ras, polegający na ocenie cech wrodzonych danego psiego osobnika oraz umiejętności, jakie nabył podczas szkolenia. Jednak nie tylko dla polowań jest ten piesek hodowany, ponieważ jest bardzo żywy, wesoły i chętny do zabawy i co ważne, jest bardzo przyjazny dzieciom. Jednak jego wadą jest, że bez nadzoru natychmiast wykorzysta okazję i spróbuje właścicielowi uciec. Dlatego ważne jest w tym wypadku odpowiednie wyszkolenie zwierzęcia, aby takich sytuacji uniknąć. Są też inne, kiedy pies potrzebuje naszej zwiększonej uwagi.
Okres ciąży psa, a ściślej: u suki, trwa około 9 tygodni i na początku nie jesteśmy tego nawet stwierdzić. Znosi ją różnie, ale na ogół łatwiej od kobiet, co jednak wcale nie oznacza, że nie potrzebuje naszego wsparcia. Przede wszystkim dbajmy o to, aby był racjonalnie odżywiany i nie zaniedbujmy codziennych spacerów. Psy, szczególnie te, przebywające na co dzień w mieszkaniach, muszą koniecznie dotleniać swój organizm.