Psi pokarm i atrakcyjne terrarium

Dziś na obiad był pieczony kurczak i po zjedzeniu posiłku, na talerzach rodziny pozostało sporo smakowitych kostek. Czy stojąca w szafce, marki Royal karma dla psa, jest dla nas wystarczającym przeciwwskazaniem, aby nie zbierać tych kostek i pozostałych, niedojedzonych resztek i nie rzucić ich psu?

Zdania są podzielone, a to z bardzo prostego powodu. Kurczak jest jak najbardziej naturalnym pokarmem, jeżeli chodzi o psy i koty, a i pozostałości sałaty również zostaną przez zwierzę najprawdopodobniej spożyte. Niemniej należy zachować w tej sprawie ostrożność, gdyż psy niestety bardzo często po takim poczęstunku nabawiają się niestrawności.
Dobrze skomponowane psie i kocie karmy, mają optymalnie dobrane wszelkie, potrzebne do życia składniki. W wypadku zwyczajnego karmienia kośćmi, czy resztkami ze stołu, zachodzi obawa o to, ze zwierzę zacznie próbować uzupełniać niedobory innymi sposobami. Źle odżywione psy mają w zwyczaju jeść trawę i co akurat nie jest szkodliwe, ale w wypadku natknięcia się na roślinę trującą, jakich jest pełno w ogrodach, już może być bardzo niebezpieczne. A co, jeśli taki problem nas nie dotyczy albo nie jest jedynym, gdyż właśnie spodziewamy się gości i przydałyby się dekoracje do terrarium?
Trzeba je sobie zafundować, ale nie bezmyślnie, gdyż nie mogą one przeszkadzać w życiu mieszkańcowi tego zakątka domu. Najlepiej poszukać w internecie i zamówić coś, co zaspokoi nasze gusta, a jednocześnie nie będzie przeszkadzało w niczym naszemu gadowi.