Powiedz mi co jesz, a określę kim jesteś…

Kwestie zdrowotne są ostatnio bardzo popularne. Tematy żywienia pojawią się w kontekście nadwagi, ale również zwyczajnej dbałości o własne ciało. Nie tylko ludzie powinni przykładać szczególną uwagę do własnego zdrowia. Ciąży na nas odpowiedzialność za posiadane zwierzęta.

Nad pokarmem dla psów nie zastanawiamy się zbytnio. Często kierujemy się komercyjnymi propozycjami. To spory błąd, który przynosi spore problemy żołądkowe naszym pupilom. Okazuje się bowiem, że rozreklamowane produkty nie zawsze są również najlepszymi.

Na rynku znajdziemy ogromną ilość różnorodnych pokarmów. Dopasowane do ogólnej wagi, ale również kondycji pupili. Royal Canin Starter czy też Pedigree są propozycjami ogólnymi, podstawowymi wręcz. Po konsultacji z weterynarzem możemy jednak sięgnąć po produkty inne, dopasowane do schorzeń naszego czworonoga.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ odpowiednia mieszanka składników działa lepiej przy konkretnej kondycji organizmu. Royal Canin Urinary przeznaczono dla przykładu psom z problemami moczowymi. Składniki różnią się w zależności od rasy, ale również przyswajalności organizmu. Grono specjalistów pracuje nad tym, aby stale doskonalić swoje produkty.

Warto uzmysłowić sobie, że żołądek jest bardzo ważnym organem w ciele psa. Zaniedbania w tym aspekcie prowadzą do wielu chorób. Jedzenie może być zatem wyznacznikiem długiego, beztroskiego oraz zdrowego życia. I do tego też dążmy, nasz pupil przecież na to zasługuje. Każdy właściciel zaś chce stworzyć dla niego jak najlepsze warunki.