Karma psów zdrowych i chorych

Czworonogi w domach i mieszkaniach nie są wprawdzie standardem czy modą, niemniej bardzo dużo gospodarstw domowych i rodzin, decyduje się takimi zaopiekować. Czasami jest to wzięcie szczeniaka od znajomych, kupienie takiego, szczególnie wtedy, jeśli chodzi o pieski rasowe albo wzięcie psa ze schroniska bądź nawet przygarnięcie błąkającego się, psa bezdomnego. Bez względu na to, w jaki sposób pupil trafił do naszego domu, musimy się o nim cokolwiek dowiedzieć, aby móc się nim należycie zaopiekować.

Jak karmić psa, wcale nie jest głupim, czy niedorzecznym pytaniem. Zwyczaj rzucaniu psu kości pod stół jest nie tylko zwyczajem problematycznym i niehigienicznym, ale może zwierzęciu zaszkodzić. W jeszcze innych przypadkach, gdy pies zachoruje, po konsultacji z weterynarzem, możemy przykładowo być zmuszeni do tego, aby dowiedzieć się, jak będzie najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek.
W tym wypadku, jeżeli psi lekarz po badaniu postawi taką diagnozę, możemy poradzić się w sklepie zoologicznym, koniecznie posiadającym odpowiednie certyfikaty uprawniające do handlu żywnością albo poszukać w internecie. Weterynarz powinien uczulić nas na składniki, których nasz chory pies nie może w żadnym wypadku wchłaniać i wówczas, z taką wiedzą, możemy się pokusić o właściwy wybór sami.
Jednak, ze względu na fakt, iż na rynku znajdują się specjalistyczne produkty na każdą okoliczność, najlepiej jest zaufać profesjonalistom i wybrać jeden z nich.