Jak żywić aktywnego czworonoga

Dieta, jaką serwujemy naszym czworonogom powinna zależeć od wielu kwestii: od wagi, wieku, kondycji fizycznej i psychicznej, poziomu aktywności czy preferencji smakowych. Każda obecnie dostępna na rynku zoologicznym karma różni się od pozostałych składem, technologią produkcji, a nawet rozmiarami granulek czy wilgotnością. 

Takie bogactwo produktów może wywołać zawrót głowy u niejednego właściciela psa, jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że dzięki mnogości ofert jesteśmy w stanie dobrać optymalny pokarm dla praktycznie każdego zwierzęcia indywidualnie.

Na szczególną uwagę zasługują linie karm dla psów aktywnych, które charakteryzują się wyższą kalorycznością związaną zazwyczaj z większą zawartością białka i tłuszczów. Karma dla psów aktywnych przeznaczona jest dla psów, które większość czasu spędzają aktywnie na dworze podczas wspólnych spacerów z właścicielem, zabaw z innymi psami czy treningów sportowych. Odpowiedni skład zapewnia takim psom niezbędne pokłady energii i jednocześnie dba o prawidłowy rozwój i stan układu ruchu. Należy podkreślić jednak, że karmy takie nadają się wyłącznie dla psów żyjących aktywnie. Jeżeli zaczniemy karmić nimi pupila większość czasu wylegującego się na kanapie, wychodzącego tylko na krótkie spacery, to w niedługim czasie doprowadzimy do jego nadwagi.

Karma dla aktywnych czworonogów to idealna karma dla labradora retrievera. Mimo że rasa ta uchodzi za idealne psy rodzinne, pamiętać należy, iż w gruncie rzeczy jest rasą myśliwską, co przekłada się na jej potrzeby, mianowicie dużo ruchu. Niewybiegany labrador to prawdziwe utrapienie dla właścicieli. Jednak żeby ruch nie spowodował problemów z układem ruchu, ważna jest odpowiednia dieta, którą z całą pewnością zapewni karma dla aktywnych psów.